Kulcs a női termékenység megértéséhez – Ciklustérképezés
A ciklustérképezés egy olyan női fortély, ami a női termékenység napjainak beazonosításával segít mihamarabb teherbe esni. A ciklustérképezés a női termékenység megértésének kulcsa, így jó alternatívája lehet az ovulációs teszteknek, a peteérés kalkulátoroknak, és szerencsés esetekben a terhességi teszteknek is.
Mikor szeretnél teherbe esni, akkor leginkább már tegnapelőtt szerettél volna megfoganni. Nem egy hónap múlva, nem fél év múlva, és biztosan nem egy év múlva. Ehhez viszont nagyon fontos, hogy ismerd a női termékenységed jeleit, és hogy azokat ciklustérképen vezesd.
A ciklustérképezés egy olyan női fortély, amit a Termékenység Tudatosság kurzuson is elsajátíthatsz, melynek során részletesen megismerkedhetsz azokkal a jelekkel, amelyek árulkodnak a termékenységedről. A kurzus folyamán megtanulod megfigyelni, ábrázolni és értelmezni ezeket a jeleket, hogy be tudd azonosítani a legtermékenyebb napjaidat. Ez fog segíteni az együttlétek időzítésében, hogy a legnagyobb valószínűséggel tudj megfoganni.
Nézd meg a videót YouTube-on, vagy görgess lejjebb az olvasáshoz!
Látogass el a KITTwell YouTube csatornájára több női egészséggel kapcsolatos videóért!
Lássuk, mi az a nyolc ok, amiért a ciklustérképezés az első számú termékenységi tippem!
1. A ciklustérképezés segít gyorsabban megfoganni.
Tudtad, hogy az ovuláció után a petesejt mindössze 24 órán át van életben, és ebből a 24 órából is csak 8-10 órán keresztül termékenyíthető meg?
Látható, hogy ez egy rövid időintervallum, amit nem túl nehéz elmulasztani. Ellenben ha tisztában vagy azokkal a jelekkel, amire oda kell figyelned, és látod, hogy hamarosan közeledik az a nap, amikor az érett petesejt kiszabadul, akkor tudod ehhez időzíteni az együttlétek idejét. Így sokkal biztosabban megtörténhet a megtermékenyülés. A ciklustérképezés egyenlő a női termékenység megértésével, így jó alternatívája az ovulációs teszteknek, a peteérés kalkulátornak, és sikeres megtermékenyülés esetén a várandósság is gyönyörűen kirajzolódik rajta.
2. A ciklustérképezés segít megtalálni a saját termékenységi mintádat.
A termékenységi minták minden nőnél eltérően jelentkeznek. Sok nő applikációt használ a ciklusuk követésére, hogy megállapítsák, mikor termékenyek, vagy hogy mikor legyenek együtt a párjukkal. Az applikációk java része arra a teóriára épül, hogy a “nagykönyv szerinti” ciklus 28 napos, és a ciklus felénél, vagyis a 14. napon történik az ovuláció.
Saját tapasztalatból tudhatjuk, hogy nem minden nő minden ciklusa 28 napos, ebből pedig az következik, hogy nem minden ciklus 14. napja ovulációs nap.
Mindannyian egyediek vagyunk. A környezetünk folyamatosan változik és a ciklusunk is hónapról-hónapra eltérhet a megszokottól. Ugyanígy a termékeny napok is tudnak mozogni, csúszkálhatnak előrébb-hátrébb a ciklusunkban. Így ha olyan applikációt használsz, amely csak a menstruációs ciklus napjait regisztrálja és abból számítja ki azt, hogy te mikor vagy termékeny, az nagy valószínűséggel nem megfelelően határozza meg az ovuláció idejét sem. Vannak ennél kifinomultabb applikációk is, amelyek már egyéb termékenységi jeleket is figyelembe vesznek, például az alap testhőmérsékletet, (valamint azokat a további jeleket, amelyeket a Termékenység Tudatosság kurzuson tanulunk), és vannak olyanok is amelyekbe akár ovulációs tesztek eredményét is bele lehet szkennelni.
Mindannyiunknak van egyéni termékenységi mintája, amit saját magunk tudunk a legjobban értelmezni akkor, ha folyamatosan odafigyelünk saját testi jelzéseinkre. Állandó kapcsolatban lenni önmagunkkal sokkal biztosabb módszer a fogantatás elősegítésére, mint egy applikáció!
3. A ciklustérképezés már az első ciklusodból segít kihozni a legtöbbet.
Ha veszünk például egy 28 napos ciklust, meglehet, hogy az ovuláció a 14. napon történik meg (a nagykönyv szerint), de teljesen normális az is, ha az a 12. vagy a 18. napon következik be. Az utóbbi esetekben viszont, ha mi mindig a 14. naphoz időzítjük az együttlétek idejét (mert úgy gondoljuk, hogy akkor történik az ovuláció), akkor nagyon könnyű eltéveszteni az időzítést – mert az ovuláció már rég megtörtént, vagy majd csak később fog megtörténni. Ezért is nagyon fontos, hogy egy szabályos ciklus esetén is végezz ciklustérkép elemzést, hogy pontosan tudd, hogy Te mikor vagy termékeny az adott ciklusban.
Szabálytalan ciklus (például PCOS) esetén, előfordulhat, hogy nagyon hosszú menstruációs ciklusok jelentkeznek. Ekkor pedig még nehezebb megállapítani az ovuláció várható idejét, mondhatni még fontosabb megtanulni értelmezni a termékenységi jeleket, hogy ki tudjátok használni a termékeny ablakot.
4. A ciklustérképezés segítségével hamarabb kiderül, ha valami nincs rendben.
5. A ciklustérképezés segít a hormonális problémák feltérképezésében.
6. A ciklustérképezés javít az életmódodon.
7. A ciklustérképezés segít elmélyíteni a párkapcsolatodat, és új színt is visz bele.
8. A ciklustérképezés segít harmóniába kerülni a nőiességeddel.
Láthatod, hogy miért ennyire fontos a ciklustérképezés és hogy miért ez az első számú női termékenységi tippem. Ha szeretnéd elsajátítani a ciklustérképezés minden csínját-bínját, annak érdekében, hogy elősegítsd a mielőbbi megfoganást, akkor csatlakozz a következő induló Termékenység Tudatosság kurzushoz!
Várlak Téged szeretettel!