Beágyazódás elősegítése lombik és inszemináció esetén? Természetes támogatást nyújt az Aviva Torna. Ebben a bejegyzésben arról olvashatsz, hogyan alkalmazd a Tornát, hogy a lehető legsikeresebb legyen a lombik program, vagy az inszemináció.
Nagy örömünkre a Torna egyre elterjedtebb mozgásforma a babavállalás előtt álló nők/párok körében. Célunk, és az Aviva Közösség célja, hogy minél több megismerje az Aviva Torna csodálatos, jótékony hatásait a termékenységre.
Az Aviva Torna termékenységre gyakorolt hatásairól a korábbi bejegyzésünkben olvashatsz, amit kérlek olvass el, mielőtt tovább görgetsz, hiszen ebben a bejegyzésben arról fogunk beszélni, hogy hogyan alkalmazd a Tornát beágyazódás elősegítésére lombik és inszemináció esetén.
Elolvasom a cikket!
Ha éppen lombikra/inszeminációra készültök, vagy egyszerűen csak szeretnéd elősegíteni a kisbabátok mielőbbi érkezését, számodra is hasznos lehet az Aviva Módszer. Ebben a bejegyzésben szó lesz az Aviva Tornával és lombikkal, inszeminációval kapcsolatos leggyakrabban felmerülő kérdésekről. A teljes bejegyzés videó formájában is megnézhető, vagy görgess lejjebb a kivonat elolvasásához!
Lássuk, milyen kapcsolatban van egymással az Aviva Torna és a beágyazódás elősegítése lombik és inszemináció idején!
1. Tornázhatok lombik vagy inszemináció idején?
Erre az a rövid válasz, hogy igen, fontos ilyenkor is Aviva Tornát végezni. Első sorban azért, mert a Tornával alhasi vérbőséget okozunk, amivel a lehető legjobb fészket teremtjük magzatunk számára, továbbá elősegítjük a méhnyálkahártya felépülését és ezzel a beágyazódás sikerességét. Továbbá vannak olyan hölgyek akiket a beavatkozást megelőző hormonális stimuláció kellemetlenül érint (testi tünetek, érzelmi kilengések). Ha valaki végzi az Aviva Tornát ilyenkor is, akkor az a tapasztalat, hogy ezek a mellékhatások bizony tudnak enyhülni, csökkenni.
2. Mikor kezdjek el Aviva Tornázni?
3. Hogyan Aviva Tornázzak lombik vagy inszemináció esetén?
A lombikra vagy inszeminációra való felkészülés idején úgy végezd az Aviva gyakorlatokat, ahogyan babára tornázunk. Ez azt jelenti, hogy kerülni kell a sarokra huppanást, vagyis az alhasi rázkódást. Ennek betartása mellett bátran végezd a gyakorlatokat olyan gyakorisággal, ahogyan azt Veled az alaptanfolyamon átbeszéltük.
A petefészek-stimuláció ideje alatt, fontos, hogy fokozottan figyelj a testedre. Ez idő alatt tapasztalhatsz szúró, fájó, feszülő érzeteket a petefészkek területén. Kérlek, hogy ilyenkor is végezd a tornát, de csökkentett intenzitással:
- kapcsold ki az erős belső munkát (a szorításokat), helyette inkább laza belső munkát végezz (medence billentése előre-hátra),
- ha jól esik, lassítsd le a tempót, felezd az ütemet,
- alkalmazd a gyakorlatok könnyített verzióit.